۰۷:۴۳
منبع: برترینها
دسته: ورزشی
کد خبر: 23892701
حلول روح قلعه‌نویی در کالبد دایی
حلول روح قلعه‌نویی در کالبد دایی
ظهر روز گذشته در مجتمع سیدالشهدا در بلوار لاکچری اندرزگو نشست خبری علی دایی برگزار شد.
به اشتراک بگذارید:

فرهیختگان: ظهر روز گذشته در مجتمع سیدالشهدا در بلوار لاکچری اندرزگو نشست خبری علی دایی برگزار شد. سرمربی سابق سایپا بعد از اخراج از این باشگاه قصد داشت حرف‌های ناگفته‌ای از این اتفاق را برای خبرنگاران روایت کند. گویا بعد از خبر برکناری، خبرنگاران ورزشی‌نویس زیادی برای پرس‌وجو از صحت و سقم این ماجرا با او تماس گرفته بودند که درنهایت این تماس‌ها باعث شده بود دایی تصمیم بگیرد حرف‌هایش را در این خصوص یک‌بار برای همیشه در جمع خبرنگاران و در یک نشست خبری بزند.

او در همین رابطه گفت: «روز گذشته خیلی از خبرنگاران با من تماس گرفتند و خواستار مصاحبه بودند. برای همین تصمیم گرفتم در کنار شما باشم تا خودم صحبت‌ کنم و کسی از من نقل‌قول نکند.»

آن مرد با خوشرویی آمد!

نشست خبری دایی مثل همه نشست‌های خبری دیگر در ایران با تاخیر آغاز شد و این درحالی بود که تقریبا در موعد مقرر (ساعت 12 ظهر روز جمعه) بیشتر خبرنگاران در محل کنفرانس گرد هم آمده و منتظر دایی بودند. بهمن دهقان‌، یار همیشگی دایی نیز برخی هماهنگی‌ها را انجام داده و به‌طور نامحسوس این نشست را زیرنظر داشت و نکته جالب در این بین، برخورد توام با خوشرویی علی‌آقا با اصحاب رسانه به محض ورودش بود. اگرچه دایی با نیم‌ساعت تاخیر آمد، اما این موضوع هم نشانه آغاز نشست نبود و سرمربی سابق سایپا برای آخرین هماهنگی‌ها برای آنچه لازم بر گفتنش بود، دوباره دقایقی از دسترس خارج شد.

دعوا بر سر پایه میکروفن

اما از جامعه خبر بخوانید که حضور وسیع و پرتعداد آنها طبق معمول همیشه ناهماهنگی‌هایی را پیش آورده که در این بین، اختلاف‌نظر بر سر پایه میکروفن برای تعبیه میکروفن‌های رسانه‌های متبوع و حضور در جلوی سن برای گرفتن عکس و فیلم و البته پخش زنده اینستاگرام باعث شده بود سروصدای آنهایی که برای شنیدن آخرین نقطه‌نظرات دایی روی صندلی‌های محل نشست خبری مستقر شده بودند، دربیاید.

در این بین، چند نفری از هواداران دایی هم در این نشست به همراه دو خانم حضور داشتند! یکی از این تعداد با دسته‌گلی به‌منظور تجلیل از زحمات و تلاش‌های دایی خودش را رسانده بود. دایی در مجموع روز آرامی را سپری کرد و کمتر از کوره دررفت، اما لحظاتی هم که احساسی می‌شد و به قول خودش می‌خواست برخی حقایق پشت‌پرده را عیان کند، رگ گردنش بیرون زده و با خشم و عصبانیت خاصی آنها را بیان می‌کرد تا همگان به جدی بودن این اظهارات ایمان بیاورند.

امیر یا دایی؟!

بعد از پرسش و پاسخی که او با خبرنگاران داشت، نشست خبری دایی بعد از حدود 45 دقیقه با پخش یک آهنگ اساطیری در وصف دایی به پایان رسید و جالب، نمایش عکس علی دایی با سربند یازهرا در دقایق پایانی این نشست بود. درنهایت هم دایی درحالی که روح قلعه‌نویی به کالبدش حلول کرده بود، با شعار معروف وی یعنی تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ «عزت و ذلت دست آن بالایی است. همه‌چیزم را از آن بالایی دارم. خیلی جاها می‌خواستند ما را زمین بزنند ولی نتوانستند.» به صحبت‌هایش پایان داد.

عکس باران بعد از نشست

دایی به محض پایان کارش در جمع خبرنگاران و دوستدارانش عکس‌باران شد و درنهایت هم او با عکس یادگاری با اصحاب رسانه، محل نشست را ترک کرد. کنایه علی دایی به یکی از خبرنگاران درشت‌اندام هم خیلی جالب بود. درحالی که این خبرنگار به‌واسطه اندامش جمعی از خبرنگاران را ماسکه کرده بود، دایی به او با خنده گفت: «جان‌کوچولو! بنشین» تا صدای قهقهه حضار بلند شود.

صحبت‌های مهم دایی

قبل از بازی ذوب‌آهن اخراج شده بودم

حق طبیعی یک باشگاه است که مربی‌اش را اخراج کند. خداراشکر می‌کنم به خاطر احقاق حق اخراج شدم. جز این چیزی نیست. شاید شما خیلی چیزها را ندانید. من قبل از بازی با ذوب‌آهن اخراج شده بودم.

از اسم کارگر سنگر ساختند

آقایان دلایلی آورده‌اند که خودم در آن مانده‌ام. در حکم اخراجم از واژه مقدس کارگر سوءاستفاده کردند. از این واژه سنگر ساختند و پشت‌سرش قایم شدند. همیشه کنار کارگر بوده‌ام، افتخارم این است. از آقایان می‌پرسم شما کجا بودید؟ حداقل من علی دایی سال‌ها به خاطر کاری که انجام داده‌ام، دل کارگران را خوشحال کرده‌ام. در تیم ملی شاید خیلی‌اوقات اتفاقاتی افتاده که به کمک هم‌بازی‌هایم دل کارگران را خوشحال کنیم.

آقایانی که ادعا دارید، کجا بودید؟ من گفتم پراید گران شده، تیبا گران شده، آیا دروغ گفتم؟ من درد جامعه را گفتم. از باشگاه سایپا خواستم به تعهداتش عمل کند. کجای این بی‌احترامی به کارگر بود؟ شما که تعهدات‌تان را نسبت به مردم انجام نداده‌اید. پول مردم را گرفتید و تا الان به تعهدات‌تان عمل نکرده‌اید. مردم رنو ثبت‌نام کردند و شما می‌خواهید ماشین دیگری به آنها بدهید که معلوم نیست کی و کجا این اتفاق بیفتد. آیا مقابل کارخانه شما مردم اعتراض کرده‌اند یا جلوی خانه یا محل کار من؟

سه بار اخراج شدم؛ هر سه بار غیرورزشی

سه بار در فوتبال اخراج شدم و هر سه بار غیرورزشی بود. یک‌بار رئیس‌جمهور وقت مرا از تیم ملی برکنار کرد، یک‌بار وزیر ورزش از پرسپولیس و یکی هم الان. آقایانی که مرا اخراج کردند، کجا هستند؟ نمی‌دانم چه کسانی مرا اخراج کردند. پنجشنبه، روز تولد دوباره‌ام بود. انگار دوباره از مادر متولد شدم. سخت است با کسانی کار کنید که دوست نداشته باشند موفق باشید. سرم را زیر بیرق هیچ‌کس خم نمی‌کنم؛ نه چپی و نه راستی. فقط زیر بیرق آقا امام حسین(ع) هستم، نه هیچ‌کس دیگر.

هویت مدیرعامل سایپا جعلی است!

مصطفی مدبر، مدیرعامل باشگاه برای من حضور حقیقی ندارد. تا جایی که ذهن ناقصم یاری می‌کند و من ایشان را می‌شناسم، از زمانی که ریاست حراست سازمان صداوسیما را برعهده داشت، نامش سردار غفور بوده است. برای من جالب بود که مدبر را برای اولین‌بار در برنامه نود دیدم و گفتند مصطفی مدبر، رئیس سازمان توسعه و تجهیز! تلویزیون را نگاه نمی‌کردم ولی صدا آشنا بود. وقتی تلویزیون را دیدم، متوجه شدم همین سردار غفور خودمان و اردبیلی است! اینکه ایشان چطور مصطفی مدبر شده است، برایم سوال است!

کاش یکی از سازمان ثبت‌احوال اینجا بود و می‌توانستم سوال کنم آیا یک نفر می‌تواند کل اسم و فامیلش را عوض کند؟ مگر می‌شود با عوض کردن شناسنامه، گذشته طلایی و شخصیتت را عوض کنی! متاسفانه موقعی نامه اخراجم به دستم رسید که به کسی دسترسی نداشتم. از شنبه پیگیری می‌کنم. کسی که به اسم مدبر، نامه را امضا کرده و قبلا سردار غفور بوده، می‌تواند مرا اخراج کند؟

مردم مربی در حد کی‌روش می‌خواهند

من در جایگاهی نیستم که درباره ایرانی یا خارجی بودن مربی تیم ملی حرف بزنم. مردم دوست دارند مربی بزرگ خارجی باشد. آیا فدراسیون می‌تواند با این وضعیت دلار، مربی خوب خارجی بیاورد؟ مردم دوست دارند مربی خوب خارجی در سطح کی‌روش بیاید. فکر می‌کنید چنین اتفاقی می‌افتد؟

برای مدیریت به دنیا نیامده‌ام

دنبال این هستیم با مردم روراست باشیم ولی همیشه مورداتهام هستیم. اگر بخواهم بگویم همه‌چیز گل و بلبل است، خیانت کرده‌ام. نمی‌توانم چیزی را ببینم و نگویم. افتخار می‌کنم سه بار به خاطر گرفتن حقم، اخراج شدم، این افتخار من است. آدم‌هایی که فوتبالی نیستند و خودروساز هم نیستند، کسی را مدیر کارخانه اتومبیل‌سازی می‌گذارند که مدیر پتروشیمی بوده است. اینها چه ربطی به هم دارد. خیلی چیزهاست که آدم نمی‌خواهد بگوید و دوست ندارم خیلی مسائل را بگویم.

شاید چیزهایی را در دلم بگذارم. من برای مدیریت به دنیا نیامده‌ام. کسانی که مرا اخراج کردند، الان کجا هستند؟ مطمئن باشید آینده، بزرگ‌ترین قاضی است و همه‌چیز را نشان مـی‌دهد. آینده نــــشان مـــــــی‌دهد علی دایی چه کــسی بـــــوده اســت، امثال مدبرها چه کسی بوده‌اند، امثال گودرزی‌ها (وزیر پیشین ورزش) چه کسانی بوده‌اند. نسل‌های آینده می‌فهمند. عده‌ای شعار می‌دهند که ما فدایی مملکت هستیم. شما که عاشق مملکت هستید، چرا چند سال است بچه‌هایت آن‌طرف آب زندگی می‌کنند، با این وضع دلار چقدر هزینه آنها می‌شود؟

خبر اخراجم ۲۴ ساعت زیرنویس شد!

چرا سایپا به بدهی‌های هزار میلیاردی‌اش اشاره نمی‌کند تا مردم و سهامدارانش بدانند. چرا اینها زیر‌نویس شبکه خبر نمی‌شود ولی خبر اخراج من که می‌دانم این آقا (مدبر) در صداوسیما با چه کسی صحبت کرده است، عین پلنگ صورتی ۲۴ ساعت می‌آید و می‌رود و زیر‌نویس می‌شود! فکر می‌کنید نمی‌فهمم؟ به این خاطر گفتم بعضی‌ها دوست دارند آرامش را از من بگیرند، با توجه به جاهایی که به آن وصل هستند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
علی دایی از احمدی‌نژاد تا مدبر!
علی دایی از احمدی‌نژاد تا مدبر!
منبع خبر: روزنامه آرمان
افشاگری بی‌سابقهعلی دایی
افشاگری بی‌سابقهعلی دایی
منبع خبر: روزنامه آرمان
صادقی جانشین دایی شد
صادقی جانشین دایی شد
منبع خبر: روزنامه فرهیختگان
منبع: روزنامه فرهیختگان
۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۰۰:۱۳
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۰۰:۰۷
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۲۲:۲۰
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۲۲:۲۰
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۲۱:۲۹
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۲۱:۰۳
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۲۰:۵۵
منبع: انصاف
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۷:۴۸
منبع: ایمنا
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۷:۳۸
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۷:۱۳
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۶:۵۸
منبع: شمانیوز
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۶:۳۰
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۵:۵۳
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۵:۱۹
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۵:۱۱
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۴:۳۵
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۴:۳۲
منبع: جهان
۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۴:۲۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار