« خبروان ؛ تحلیلگر هوشمند خبر »

تیم خبروان ، در سال ١٣٩٣ تاسیس شد و با تلاش های مستمر متخصصین فعال این تیم ، اولین نسخه سامانه خبروان به آدرس www.khabarone.ir را در دی ماه ١٣٩٤ به صورت عمومی منتشر کرد. هسته اصلی تیم خبروان ، از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شريف در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترای رشته هوش مصنوعی و از متخصصين حوزه پردازش متن وسيگنال هستند. متخصصین فعال در تیم خبروان ، در نظر دارند تجربه جدیدی در عرصه ی خبرخوانی برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

ارائه محصولات و سرویس های مورد نیاز خبرگزاری ها ، جهت بررسی تمامی خبرهای خود و همچنین بررسی خبرهای مختلف در سایر خبرگزاری ها به منظور مقایسه خود با آن ها ؛ جمع آوری اخبار برای سازمان های مختلف با قابلیت دسته بندی بر اساس خبرگزاری یا اخبار در یک حوزه خاص و ... نیز از جمله خدمات تیم خبروان می باشد.

معرفی محصولات

محصولات و خدمات ارائه شده تیم خبروان

سامانه خبرسنج

به عنوان یک خبرگزاری چه میزان از کیفیت خبرهای ارایه شده از طرف خبرنگاران خود اطلاع دارید؟ تا چه حد از بازتاب‌ خبرهای تولیدی خود در فضای مجازی مطلع هستید؟ با چه معیارهایی خبرنگارها، سرویس‌های خبری و کل خبرگزاری خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهید؟ در میان خبرگزاری‌های مطرح کشور شما در چه جایگاهی قرار گرفته‌اید؟ خبرسنج پاسخ این سوالات را برای شما دارد. سامانه‌ی خبرسنج که یک محصول مختص خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری است، با تعریف شاخص‌های استاندارد و تفسیرپذیر خبرهای یک خبرگزاری را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. نتیجه‌ی این ارزیابی در گزارش‌ها و نمودارهای روزانه، هفتگی،ماهانه و سالانه در سطوح مختلف (خبرنگار، سرویس خبری و خبرگزاری) ارایه می‌شود. علاوه بر این گزارش‌ها شما به مسئول یک خبرگزاری می‌توانید در پایین‌ترین سطح ممکن است لیست اخبار یک خبرنگار خاص را در یک روز مورد ارزیابی قرار دهید و میزان نفوذ خبرهای وی در خبرگزاری‌های دیگر را بررسی کنید و آن را با خروجی نمودارها و گزارش‌ها در همان سطح تطبیق دهید. سامانه‌ی خبرسنج علاوه بر امکانات ذکر شده، شامل داشبورد شخصی به منظور مشاهده اطلاعات مهم و حیاتی، امکان مقایسه خبرنگاران، سرویس‌های خبری و خبرگزاری‌ها و رصد کانال‌ها و حساب‌های کاربری خبرگزاری در شبکه‌های اجتماعی نیز هست. راه اندازی و استفاده از این پنل به مدت ده روز برای خبرگزاری‌ها رایگان است.

سامانه خبربان

سامانه‌ی خبربان برای سهولت در رصد هدفمند در فضای خبری و رسانه‌ای کشور توسعه داده شده است. در این سامانه شما کافیست حوزه‌ی کاری خود را مشخص کنید تا اخبار مرتبط با آن را برای شما ارسال شود. گزینش‌هایی که شما تعریف می‌کنید مجموعه‌ای از قواعد برای امتیازدهی به اخبار است که براساس آن مشخص می‌شود آیا خبر برای شما ارسال شود یا خیر. در واقع شما با مشخص کردن گزینش‌های مختلف می‌توانید موضوعات و حوزه‌های مختلفی را در فضای رسانه‌ای کشور رصد کنید. خبربان هم‌اکنون تمامی خبرگزاری‌های کشور را به همراه شبکه‌ی اجتماعی توئیتر رصد می‌کند و به محض اینکه مطلبی در رابطه با گزینش شما در یکی از این فضاها تولید شود، آن را برای شما ارسال می‌کند. علاوه بر رصد فضای مجازی و ارسال اخبار، این سامانه تحلیل‌های نموداری نیز روی اخبار مرتبط با گزینش‌های شما انجام می‌دهد که آماری از میزان رشد و نفوذ اخبار مرتبط برای شما فراهم می‌کند. دسترسی به این پنل به مدت ده روز رایگان خواهد بود.

سامانه خبرنما

خبرنما، پنل اختصاصی شما برای دنبال کردن و خواندن اخبار مورد علاقه‌تان در حوزه‌های مختلف به طور همزمان و لحظه‌ای است. این پنل که در سال ۱۳۹۶ توسعه و راه‌اندازی شده است و در آدرس my.khabarone.ir برای همگان قابل دسترس است. این پنل به شما کمک می‌کند با مشخص کردن دسته‌ی خبر یا کلیدواژه‌های مورد نظر به اخباری که به دنبالش هستید برسید. ستون‌های خبری کنار هم و مستقل از هم این امکان را برای شما فراهم می‌کند که موضوعات مختلف را به صورت یک‌جا دنبال کنید و بدون زحمت اخبار مورد نظر به صورت خودکار برای شما بارگذاری می‌شوند. می‌توانید همزمان «مهمترین اخبار سیاسی» را در کنار «آخرین قیمت سکه و ارز» و «پربازدیدترین اخبار پرسپولیس» بخوانید و هر آنچه دیگر که می‌خواهید هم اضافه کنید. در این پنل شما می‌توانید با ایمیل خود ثبت‌نام کنید تا تمام ستون‌ها و تنظیمات‌تان برای شما ذخیره شود و در هر کجای دیگر که دوباره به سامانه وارد شدید نیازی به تنظیم مجدد آن نباشد. اگر خبرخوان هستید پس خبرنما منطبق بر نیاز شماست.
وب سایت خبروان

خبروان يك خبرگزاری نيست. چرا كه هيچ خبرنگاری برای آن به صورت مستقيم كار نمی كند. از آن بالاتر... هيچ انسانی در پيدا كردن، جمع آوری و چينش اخبار مشغول به كار نيست. همه اين كارها با بهره گيری از به روزترين الگوريتم های هوش مصنوعی انجام می شود.

اصلی‌ترین مخاطب این سامانه، افراد علاقه‌مند به اخبار هستند. این سامانه به ایشان کمک می‌کند اخباری که در خبرگزاری‌های مختلف منتشر شده را دسته‌بندی شده و مرتب مطالعه کند. هم‌چنین این امکان را در اختیار دارند که خبرگزاری‌های مورد علاقه‌ی خود را گزینش کنند. علاوه بر این افراد، سازمان‌هایی که به دنبال جمع‌آوری اخبار در یک حوزه‌ی خاص هستند نیز از جمله مخاطبین این سامانه محسوب می‌شوند. هم‌چنین خبرگزاری‌ها برای بررسی خبرهای مختلف در سایر خبرگزاری‌ها و به منظور مقایسه خود با آنها، می‌توانند از این سامانه بهره‌مند شوند.

ورود به سایت
اعضای تیم
یه تیم خلاق و پر هیجان و البته دقیق

محمدهادی بکایی

دکترای هوش مصنوعی و متخصص پردازش زبان طبیعی

مسئولیت تیم علمی خبروان برعهده هادی می باشد. هادی دکترای خود را در سال ۱۳۹۴ در رشته هوش مصنوعی از دانشگاه شریف گرفته است و در حال حاضر عضو هیئت علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. کارهای تحقیقاتی او متمرکز بر حوزه های مختلف پردازش متن بوده و استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف در دروس مرتبط می باشد.

سجاد شهسواری

متخصص هوش مصنوعی و برنامه‌نویس

مدیریت بخش فنی خبروان برعهده سجاد هست و توسعه‌ی سیستم‌های جدید یا افزودن قابلیت‌های جدید به سیستم‌های موجود را مدیریت و پیاده‌سازی می‌کند.

محسن باقری

برنامه نویس و توسعه دهنده

محسن برنامه نویس لاراول و توسعه دهنده فرانت اند هست. در راستای افزایش کیفیت طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری سرویس های خبروان تلاش میکند.

حامد شیخلو

متخصص پایگاه داده ها و سرور

حامد در تیم خبروان ، مسئولیت پایگاه داده ها و نگه داری سرورها را بر عهده دارد.
او در سال ۱۳۹۶ تحصیلات خود را در زمینه هوش مصنوعی در مقطع دکترا در دانشگاه زنجان شروع کرده و زمینه اصلی فعالیت هایش طراحی سیستم‌ عامل‌های بی‌درنگ سخت و نرم‌افزارهای مرتبط می‌باشد. همچنین به عنوان مدرس دوره‌های پایگاه‌داده و لینوکس با دانشگاه زنجان همکاری میکند.
ارتباط با ما
در کمتر از ۲۴ ساعت ، پاسخگوی سوالات شما هستیم.