۰۴:۵۵
منبع: ایسنا
دسته: اقتصادی
کد خبر: 25851115
بنزین در دسترس شماست

بنزین در دسترس شماست

بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی از امروز طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی استارت می‌خورد اما این به معنای نبود بنزین و یا ایجاد مشکل در روند توزیع سوخت‌رسانی در کشور نیست زیرا کارت آزاد جایگاه‌ها همچنان فعال و در دسترس است.
به اشتراک بگذارید:

به‌گزارش ایسنا،  طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی با هدف انضباط دادن و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مصرف بنزین به تصویب رسید و از نهم خردادماه اطلاع‌رسانی آن آغاز و مقرر شد که ابتدا این طرح در چهار کلان شهر تهران، کرج، اصفهان و تبریز و پس از آن در سراسر کشور اجرایی شود. از امروز نیز به طور رسمی این طرح آغاز شد. البته این در شرایطی است که هنوز افرادی هستند که موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند اما  آن‌طور که شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرده است، متقاضیانی که برای صدور کارت المثنی با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و یا از طریق سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند مطمئن باشند کارت آن‌ها صادر و به درب منازلشان ارسال خواهد شد.

هزینه صدور کار سوخت ۱۰ هزارتومان است/ مراقب سایت‌های غیرقانونی باشید

موضوع دیگری که در این میان باید به آن توجه داشت، سو استفاده‌های احتمالی در این بخش است چرا که بعضا دیده می‌شود افرادی از این موضوع کسب درآمد داشته‌اند. به همین دلیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به صراحت اعلام کرد که مطابق مصوبه دولت، هزینه صدور کارت هوشمند سوخت مبلغ  ۱۰ هزار تومان است که در دفاتر خدمات مشترکین پلیس +۱۰ و یا هنگام تحویل کارت هوشمند سوخت توسط مأمورین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اخذ می‌شود. مراقب سایت‌های غیرقانونی که اطلاعات کارت‌های بانکی را درخواست می‌کنند باشید.

لازم است بدانید

گفتنی است در صورتی که مالکان خودروها در استفاده از کارت سوخت خود با هر مشکلی روبه‌رو شدند، از طریق سایت niopdc.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۲۷ اقدام کنند و تا امروز علاوه بر رمز جاری کارت، ۴ رقم آخر کد ملی شخصی که نام او پشت کارت سوخت درج گردیده، به عنوان رمز کارت در جایگاه سوخت‌گیری، قابل قبول است.

به رغم همه تلاش‌های انجام شده برای ثبت نام و صدور کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودروها که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، محتمل است هنوز تعدادی از مالکان خودروها، کارت سوخت در اختیار نداشته باشند لذا برای حل مشکل تحویل سوخت به این‌گونه خودروها، مقرر شده که به مدت محدودی از کارت جایگاه‌دار برای تحویل مقدار محدود سوخت به این گونه خودروها استفاده شود و حسب مورد، تا زمانی که در هر منطقه متناسب با شرایط، اعلان خواهد شد، این رویه ادامه دارد.

مالکان خودروهایی که تاکنون اقدامی برای تقاضای صدور کارت سوخت المثنی به عمل نیاورده‌اند باید با مراجعه به دفاتر خدمات پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت نام برای دریافت کارت المثنی اقدام کنند. به‌زودی درگاه ملی سامانه دولت همراه نیز برای ثبت نام این‌گونه درخواست‌ها راه‌اندازی خواهد شد و در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌شود.

حدود ۵۰۰ هزار کارت سوخت صادره به دلایل مختلف توسط مالکان خودروها دریافت نشده و به باجه‌های پست برگشت داده شده و در باجه‌های معطله پست است. مالکان خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت epolice.ir نسبت به دریافت مشخصات باجه پستی مربوطه اقدام و برای دریافت کارت سوخت خود به باجه پستی مربوطه مراجعه کنند.

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۱:۱۵
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۱:۱۰
منبع: عصر ایران
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۶
منبع: خبر آنلاین
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۳
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۱
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۲۸
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۲۶
منبع: بازارنیوز
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۱۴
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۱۲
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۰۵
منبع: نامه
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۰۲
منبع: نامه
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۰۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۰:۰۱
منبع: نامه
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۵
منبع: نامه
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۵
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۰
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۰
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۴۲
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۳۲
منبع: بازارنیوز
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۲۴
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۸:۳۰
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۸:۲۱
منبع: بسیج
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۱
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۷:۲۷
منبع: انتخاب
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۱:۰۵
منبع: خانه ملت
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۱:۰۵
منبع: نامه
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۰:۳۳
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۸
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۰:۲۶
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۰:۱۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار