۲۳:۲۰
منبع: پارسینه
کد خبر: 25225806
پاکسازی بدن موثر در دفع سنگ صفرا/ روش‌های پاکسازی

پاکسازی بدن موثر در دفع سنگ صفرا/ روش‌های پاکسازی

عضو انجمن علمی طب سنتی گفت: پاکسازی باعث می‌شود که صفرا رقیق شده و سنگ کیسه صفرا دفع شود. گاهی لازم است که بیمار دچار سنگ کیسه صفرا تحت نظر یک متخصص طب سنتی علاوه بر رژیم غذایی، از داروهای گیاهی نیز استفاده کند.
به اشتراک بگذارید:

پاکسازی بدن موثر در دفع سنگ صفرا/ روش‌های پاکسازی

عضو انجمن علمی طب سنتی در خصوص دستوراتی برای دفع سنگ کیسه صفرا، گفت: به مدت ۱۵ روز، هر روز ۵ تا ۶ عدد تمرهندی تازه را که از پوست جدا شده را داخل آب بیندازید تا حل شود و بعد از صاف کردن، آب آن را قبل از خواب بنوشید.

وی افزود: نوشیدن شربت سکنجبین عسلی روزی یک بار هم توصیه می‌شود. برای درست کردن این شربت، یک جزء (واحد) سرکه سیب یا انگور خانگی را با ۲ جزء عرق نعنا و ۲ جزء عسل ترکیب کرده و ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار داده که بجوشد.

کرد افشاری تصریح کرد: افرادی که یبوست دارند یک جزء نعنا و یک جزء گلاب به جای ۲ جزء نعنا بریزند. همچنین، ۲ جزء آب زرشک، ۲ جزء آب سیب، یک جزء لیموترش و ۲ جزء شکر را ترکیب کنید. این شربت را باید روی حرارت ملایم جوشاند تا قوام پیدا کند و هر ۶ ساعت یک بار ۴ قاشق از شربت استفاده شود.

این متخصص طب سنتی گفت: بعد از اینکه طی ۱۵ روز دستورات اول انجام شد، باید به مدت ۵ روز از این روش استفاده کرد. روزی یک قاشق غذاخوری نمک «اپسوم» (سولفات منیزیم) را در نصف لیوان آب حل کرده و قبل از صبحانه خورده شود و بعد از نوشیدن یک لیوان آب راه بروید و بعد از آن؛ آب هویج، آب چغندر، آب پرتقال یا آب سیب بنوشید.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: وعده ناهار باید یک غذای سبک باشد. شب هم قبل از خواب آب تمرهندی بنوشید. در روز پنجم باید فقط آب هویج و آب پرتقال بخورید و تا ساعت ۶ بعدازظهر هیچ غذای دیگری خورده نشود و از ساعت ۶ و نیم تا ۱۰ شب به تدریج یک لیوان روغن زیتون به همراه آب لیمو و آب گریپ فروت بنوشید. چنانچه فرد یبوست داشته باشد می‌تواند زیر نظر پزشک داروی ملین مصرف کند. پاکسازی باعث می‌شود که صفرا رقیق شود و سنگ کیسه صفرا دفع شود.

کرد افشاری در پایان گفت: در بعضی از بیماران رعایت این رژیم‌ها می‌تواند به دفع سنگ کیسه صفرا کمک کند، اما گاهی لازم است که بیمار دچار سنگ کیسه صفرا تحت نظر یک متخصص طب سنتی علاوه بر رژیم غذایی فوق از دارو‌های گیاهی نیز استفاده کند.
 
منبع:بهداشت نیوز
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار