۰۰:۲۴
دسته: ورزشی
کد خبر: 25210943
● ویلموتس: باید روی فوتبال هجومی تمرکز کنیم

● ویلموتس: باید روی فوتبال هجومی تمرکز کنیم

به اشتراک بگذارید:
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست هم اندیشی مربیان تیم‌های ملی بر ضرورت توجه به بازیکنان جوان هم‌چنین اجرای سبک فوتبال تهاجمی در تیم‌های ملی ایران تاکید کرد.
به گزارش سایت فدراسیون فوتبال ایران، مارک ویلموتس ضمن قدردانی از حاضران در این جلسه اظهار کرد: در ابتدا از همه دوستان تشکر می‌کنم. موارد زیادی در جلسه مطرح شد و از تمامی مربیان باید تشکر کنم که موضوعات مختلفی را بیان کردند. مدت کوتاهی است که به ایران آمده‌ام و درحال تجزیه و تحلیل هستم. به خاطر اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتید متشکرم.
او هم‌چنین افزود: کار ما این است که به صورت روش‌مند جلو برویم. مطمئناً پایه این کار باشگاه‌ها هستند چراکه آن‌ها بازیکنان را انتخاب و تربیت می‌کنند. در مرحله بعدی ما بهترین‌ها را از بین آنها انتخاب می‌کنیم. پس از آن نگرش و فلسفه مربی و فدراسیون مطرح می‌شود. من یک مربی هستم که جوانان را بسیار دوست دارم و علاقمند هستم آن‌ها را به کار بگیرم. برای همین در بلژیک با جوان‌ترین هسته ممکن در جام جهانی برزیل حاضر شدیم. این ریسکی بود که من انجام دادم اما بعداً در پیش برد کار به ما کمک کرد. مهم است که تیم‌های جوان در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: مرحله بعد فلسفه بازی است. گروه 14 و 16 سال در یک دسته تعریف می‌شوند و گروه 19 و 20 سال به تیم من نزدیک‌تر هستند. درباره فلسفه بازی برخی مربیان در جهان معتقدند باید بازی کرد تا گل نخورد و برخی معتقدند باید بازی کرد تا گل زد. برای من دفاع کردن صرف کافی نیست و می‌خواهم بازیکنانم حمله کنند و موقعیت ایجاد کنند. خود من و همین‌طور هاشمیان مهاجم بودیم و مهاجم باید در حمله باشد. البته بازیکنان هم مسئولیت خودشان را دارند. وقتی استراتژی را در نظر می‌گیریم باید همه روی آن متمرکز شوند یعنی وقتی قرار است تهاجمی بازی کنیم همه باید از نظر ذهنی روی این مساله و استراتژی فوتبال هجومی تمرکز داشته باشند هم از نظر شخصیتی و حتی تفکر خود فدراسیون.
وی هم‌چنین اضافه کرد: فلسفه بازی من این است که همین بازی تهاجمی که در پیش گرفتیم ادامه پیدا کند چون مهاجمی که نتواند نقش خودش را ایفا کند از نظرم در بازی‌ها خواهد مرد. وظیفه اصلی سرمربیان تشخیص هسته اصلی بازی و تشخیص نقاط ضعف و قوت بازی است و بنا بر موقعیت‌های مختلف تغییراتی را نیز خواهیم داد، چون هدف نهایی رسیدن به پیروزی است. قبل از این که به ایران بیایم مشغول مطالعه تیم ایران و بازیکنانش بودم که مشخص شد در این زمینه بسیار غنی هستند و توانایی اجرای تفکراتم را دارند.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
گپ
گپ
منبع خبر: روزنامه آرمان
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۲۱:۵۲
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۵
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۵
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۲۰:۳۷
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۹:۲۰
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۸:۳۵
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۷:۰۸
منبع: شوراآنلاین
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۶:۳۲
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۶:۱۵
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۶:۰۹
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۵:۴۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۵:۲۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۵:۰۶
منبع: آنا
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۵:۰۲
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۵۹
منبع: خبر آنلاین
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۵۲
منبع: جماران
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۵۱
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۳۳
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۲۳
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۰۵
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۰۴

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار